top of page
SANATÇILAR

İstanbul’un en yeni çağdaş sanat galerisi Bosfor’un üçüncü sergisi “Gün Işığının Doğası” 27 Temmuz-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilir ve Galeri Bosfor sosyal medya kanallarından izlenebilir.

Galerinin temsil ettiği sanatçılar Burcu Erden, Mithat Şen, Erman Özbaşaran, Olgu Ülkenciler, Ahmet Çerkez, Yasha Butler’ın yanı sıra Işıl Kapu, Günnur Özsoy, Gülnihal Yıldız, Nisan Yıldırım, Renin Bilginer, Uğur Daştan ve Ilgın Seymen’in yer aldığı sergi, bir salon sergisi gibi yoğun bir yerleştirmeyle sunuluyor. Sergide Galeri Koleksiyonundan Orhan Peker, Cihat Burak, Avni Arbaş, Adnan Çoker ve Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun baskı eserleri de bu kalabalık yerleştirmeye arasına ekleniyor. Yoğunluk ve boşluk arasında dinamik bir paslaşma kuran bu yerleştirme ile izleyicinin eserler arasındaki ilişkileri, etkileri keşfetmesi ve kendi yaşam alanları için yerleştirme biçimlerinden ilham alması mümkün.

“Gün Işığının Doğası”, galeri mekanına süzülen gün ışığının farklı saatlerde değişen etkilerini gözlemlemeye ve gün ışığının hayatımızdaki etkisi üzerine düşünmeye dair mütevazi bir davet.

Galeri Bosfor, yaz sergisi geleneğine yeni bir yorum getiriyor. Güncel üretimlerle galeri koleksiyonundan parçaları bir araya getiren sergi, adeta bir eve yerleştirme yapar gibi düzenleniyor. “Gün Işığının Doğası” ile yerleştirmedeki esnekliğin kuracağı bilinçli ve tesadüfi ilişkilere dikkat çekiliyor.

SANATÇILAR
 

Ahmet Çerkez
Burcu Erden
Erman Özbaşaran
Funda Susamoğlu
Gülnihal Yılldız
Günnur Özsoy
Ilgın Seymen

                                             

Işıl Kapu
Mithat Şen
Nisan Yıldırım
Olgu Ülkenciler
Renin Bilginer
Uğur Daştan
Yasha Butler
bottom of page